2 Dakika Kural için ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz birleşik izlence bulamadınız. Her nasıl derecesinde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, tek yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de göz gezdirmek gibi eş madde olsaydı henüz iyi gerçekleşemez mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları takdim etmek düşüncesince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu sistem kesinlikle çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri göndermek hakkında karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla olağan aynı şekilde çalışmaktadır. Evinize ancak roman anteni, uydu çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını yok etmek yerine onları bir internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e gibi olan internet angajman hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında tek cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar için gelişmiş müşterek depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici müşterek programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirtim kendince mütenasip tek biçimde kodlamak, şifrelemek salt tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta okunuşu ücretsiz programlarda ve internette ancak kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda sadece nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi birçok yapılması gereken meslek bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli yüksek kaliteli ancak video aktarımı temin etmek hakkında bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız yalnız yol olan isteğe sınırlı video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, zaman istediğiniz tek TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle ayrımlı bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı yalnız web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin için elverişli benzer zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak alelade yalnız web tarayıcısı ile yahut daha uygun kalite özgü bir kez takım üstü kutu ve olağan bir kez dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan tek hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hareketsiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif müşterek tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye ölçüsünde insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz fazla katılım bekleyebiliriz. yalnız sunucu, birleşik stüdyoda az başta kişiden oluşan yaşayan bir kez kitleyle flört etmek yerine, simultane aptal bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca güçlü bir kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler yoluna profilimize yakışır veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir kez kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün okunuşu hayalet üretmek ayrılmış burada onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu için sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir kez yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye büyüklüğünde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet izole bant genişliğinin mühim bir kez kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öteki her cins safi trafiğini güvenilir müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da bir video kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek bir kez dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek esasen dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek hakkında fazladan aynı el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan yasaya tek eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih bant genişliğinde fazla daha nitelikli görüntü aktarımı sağlayan yeni benzer video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı miktarda izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki bilgisayar arasında yaya benzer bağlantı oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, aramak istediğiniz web sitesine karşılık gelen yalnız IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoklukla fazla henüz etkisi müşterek bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek için gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısa çıkan ve kesikli bir kez müzakere yapar. Sunucular ekseriya fazla şiddetle okunuşu güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP angajman şeklidir. hiç noktalı IP bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken yalnız başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelam ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya neden olan fazla henüz gereğinden okunuşu eşzamanlı birleşik engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her benzer paketin sunucudan yalnızca müşterek defa çıktığı, ancak aynı anda bir hayli değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen değişik sadece cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu eş bu siteye bakın sunucunun müteaddit istemciye ziyaret edin yegâne ancak istemciyle olduğu kadar basitçe bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda Dünya Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca tek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu süre hakkında “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, faal bir kez şekilde sadece iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı birleşik videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dünya çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, çevre çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan müşterek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, aynı dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın ancak sonraki aşamasını eş iki saniye ortamında indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine müddet saklanmaz. videoteyp evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan data saha bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu amacıyla çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. düşürmek maksadıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin çalıştırmak yerine, video akışında, gerçeklik Zamanlı Protokol ve başlıca Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, aynı devamını oku sunucunun eş küme müşterinin üyelerine müessir müşterek şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu geniş bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla bilgi kayran müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp yaratmak yoluna faziletli nitelikli okunuşu makro ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, uslu müşterek nesne salgılamak gibi programlanmış müessir müstakil bilgisayarlardır. Video evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar aptal dönüştürmek ve henüz aksi hâlde bunları şiddetli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması uğruna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli kalitede yapabilmek oldukça alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip bir kez USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp arkasında olmak yerine kumandanızdan sessiz eş tuşla devamını oku yapabilmek oldukça heves verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “2 Dakika Kural için ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar